Obsługa prawnika i psychologa za darmo – gdzie szukać?

Obsługa prawnika i psychologa za darmo – gdzie szukać?

20 czerwca 2020 Wyłączono przez ds_admin

Każdy może potwierdzić – im szybciej uzyskamy pomoc w dramatycznej sytuacji, tym lepsze będą rokowania na jej szczęśliwe zakończenie. Powinniśmy o tym pomyśleć, gdy potrzebna jest pomoc prawnicza, co najczęściej wiąże się również z koniecznością interwencji psychologa. Do kogo można się zwrócić, gdy wpadniemy w podobne kłopoty?

Jak działa telefon zaufania?Sprawdź numer Niebieskiej Linii

Wyjściem z w każdej sytuacji – przynajmniej w pierwszym momencie – będzie zainicjowany specjalnie w tym celu telefon zaufania Niebieskiej Linii. Gdy wpadliśmy w kłopoty i nie obejdzie się bez pomocy bądź nawet porady, warto zadzwonić pod numer 116 123. Niebieska Linia jest wypróbowanym modelem działania, który przyszedł na ratunek bardzo wielu osobom w kryzysowych momentach ich życia. Możemy zapamiętać też kolejny numer na Niebieską Linię: 800 12 00 02 z dyżurną załogą, która będzie mogła dobrze pokierować i pomóc w optymalny sposób. Jego zadanie to pomoc dla każdej ofiary przemocy wśród bliskich. Dzwoniąc pod jeden z podanych numerów z pewnością trafimy na wsparcie psychologiczne, a profesjonaliści dadzą nam wskazówki, jakie kroki prawne powinniśmy przedsięwziąć, kiedy te informacje są nam konieczne.

Bezpłatne porady prawne w każdym powiecie

Od początku 2019 roku w naszym kraju mamy ponad tysiąc placówek z bezpłatną pomocą prawniczą. To zupełnie profesjonalna praca wykwalifikowanych prawników, którym nie trzeba opłacać rachunku za usługi. Coraz częściej gdy jesteśmy w potrzasku i mamy wątpliwości, które chcielibyśmy omówić ze specjalistą, najlepiej jest wprowadzić w okno przeglądarki właściwą frazę (koniecznie z miastem, np. „adwokat sprawy rodzinne łódź„), gdzie znajdziemy fachowców z wiedzą na temat, jak sprostać naszej niełatwej sytuacji. Otrzymamy tam również informacje z pierwszej ręki o tym, gdzie znaleźć nieodległy otwarty punkt pomocy prawnej, gdybyśmy właśnie znajdować się w trudnym położeniu materialnym. Warto pamiętać, że gdy brak nam pieniędzy, otrzymamy obrońcę z urzędu.

Internet także może pomóc w sferze konsultacji psychologicznych

Jeżeli nie planujemy korzystać z pomocy Niebieskiej Linii, możemy spróbować pomocy psychologicznej w sieci. Tutaj ciężko znaleźć coś podobnego, ale witryny z domeną inną niż pl często oferują możliwość rozmowy po polsku. Chociaż nie muszą to być absolwenci psychologii, to poświęcą nam swój czas. Dodatkowo można odwiedzić swojego lekarza i otrzymać skierowanie do psychologa – w tym wypadku jego porada nie będzie nic kosztować.