Typy tkanin na ubrania

Typy tkanin na ubrania

19 lipca 2020 Wyłączono przez ds_admin

Wymagania klientów z każdym rokiem są coraz wyższe. Podczas zakupów oprócz ceny liczy się dodatkowo marka oraz doskonały skład dzianiny. Powszechnie spotykanym materiałem jest poliester. Ubrania wytworzone z tej tkaniny strasznie intensywnie się pocą oraz mogą podrażnić skórę. Producenci ubraniowi mają obowiązek przedstawiać skład materiału, z jakiego wykonana jest sukienka, spodnie bądź bluzka.

Tkaniny- rodzaje

Gatunki tkanin możemy rozdzielić na trzy kategorie. Tkaniny pochodzące z naturalnych surowców, przetworzone chemicznie jak również syntetyczne. Wśród ekologicznych możemy wymienić len, konopie, jedwab albo bawełnę.
Wiskoza czy włókno bambusowe to tkaniny sztuczne. Włókna syntetyczne są wytworzone ze składników, które nie występują w przyrodzie. Należą do nich; akryl, nylon, poliester, poliamid.

Najpowszechniejsze tkaniny

Producenci tkaninowi najczęściej oferują ubrania wykonane z tkanin mieszanych. Najciekawszą oraz najatrakcyjniejszą wersją jest mieszanka bawełny z włóknami sztucznymi bądź syntetycznymi. Pragnąc żeby kupione przez nas ubrania nie niszczyły się za szybko warto postawić na odzież, w której przeważa bawełna. Materiał taki posłuży przez kilka lat, jest przyjemny w noszeniu a także nie mnie się zbyt mocno.

Wśród najpopularniejszych a dodatkowo najpraktyczniejszych można przytoczyć dzianinę dresową.
Cechuje ją wytrzymałość, odporność na odkształcenia, przepuszczalność powietrza. Dzięki temu nadaje się zarówno w mroźniejsze, jak i cieplejsze dni. Zrobiona jest ona przeważnie z bawełny z niewielką domieszką elastanu. Dzianina dresowa stworzona wyłącznie z bawełny jest nieco grubsza a dodatkowo mniej trwała na czyszczenie w pralce oraz wypychanie na łokciach lub kolanach. Dzianina dresowa przydaje się na bluzy, szarawary spódnice, czapki bądź garderobę dziecięcą.

Równie atrakcyjną jak dzianina dresowa jest odzież wełniana z nutą akrylu a także, bawełna pomieszana z wełną. Tkaniny mieszane to najkorzystniejsze rozwiązanie. Niezwykle ładnie wyglądają, nie wypaczają się a dodatkowo nie mną się przy każdym ruchu. Włókna naturalne powinny natomiast stanowić dominującą przewagę nad sztucznymi oraz syntetycznymi.