Gdańsk taxi czy może autobusy i tramwaje?

Gdańsk taxi czy może autobusy i tramwaje?

18 sierpnia 2018 Wyłączono przez ds_admin

Jaki model transportu jest najlepsza do poruszania się po Trójmieście? To właśnie pytanie zada sobie wielu przyjezdnych. Możemy wybrać komunikację miejską, taxi, a także rower. Na co więc powinien paść nasz wybór?

Czy warto polegać na komunikacji publicznej?

Przyjezdni, którzy wysiądą na Dworcu Głównym w Gdańsku, mogą zdecydować się na podróż tramwajem czy autobusem – wszystkie przystanki zlokalizowane są przy samym dworcu. Powinniśmy jednakże pamiętać o tym, że przemieszczanie się z bagażami komunikacją publiczną w Gdańsku bywa dość skomplikowane, ponadto by dotrzeć do celu podróży przewidywalnie nieuniknione będą przesiadki. Z drugiej strony warto pamiętać, że z dworca można bez problemu przemieścić się bezpośrednio nad morze. Chwilami natomiast, najczęściej przy większej liczbie bagaży, dobrze pomyśleć o taksówce. Komunikacja miejska może okazać się za to odpowiednim wyborem, jeżeli chcemy przemieścić się (już bez walizek) do wybranej strefy miasta. Należy jednak mieć na uwadze, że nie we wszystkie miejsca dojedziemy zaledwie jednym środkiem transportu.

Taxi Gdańsk: dlaczego warto wybrać?

Czy jazda taxi po Gdańsku może być opłacalne? Zależeć to będzie od naszej sytuacji. Jeżeli zamierzamy trochę zaoszczędzić, a jednocześnie nie mamy problemu z poruszaniem się na pieszo, to doskonale poradzimy sobie bez taksówki. Jeśli jednak nie chcemy dźwigać walizek, a miejsce, w którym zamierzamy spędzić noc, zlokalizowana jest w innej dzielnicy\ miasta czy chcemy dotrzeć w konkretne miejsce, taryfa na pewno spełni nasze oczekiwania. Jazda taksówką ma także dodatkowe, istotne dogodności – znaczna część kierowców znakomicie orientuje się w lokalnych atrakcjach i jest w stanie polecić gościom rzeczy warte uważniejszego zbadania.