Jak przebiega standardowa tlenoterapia?

Jak przebiega standardowa tlenoterapia?

22 sierpnia 2018 Wyłączono przez ds_admin

Talasoterapia, hipoterapia, hortiterapia… można tak wyliczać niemal w nieskończoność. W pewnych przypadkach właściwie dopasowana kuracja jest w stanie w znacznym stopniu załagodzić przykre objawy dolegliwości czy nawet uniemożliwić. jej rozkwit. W wielu przypadkach regularna terapeutyka jest konieczna dla zdrowej egzystencji – tak jak przy niewydolności oddechu, która zazwyczaj wymaga tlenoterapii.

Jak przebiega tlenoterapia?

Terapia tlenowa zalecana jest szczególnie organizmom, które walczą z niewydolnością płuc. Różnorodnych przyczyn może być mnóstwo; od astmy oskrzelowej po zwłóknienie torbielowate; Terapii tlenem mogą poddać się także te osoby, które chorują na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, idiopatyczne włóknienie płuc czy dysplazję oskrzelowo-płucną. Terapia tlenowa realizowana jest zazwyczaj z użyciem specjalistycznego sprzętu, jakim jest koncentrator tlenu. Zadaniem terapii tlenowej jest oczywiście wzrost zagęszczenia tlenu w pęcherzykach płucnych. Urządzenie wdmuchuje tlen do systemu oddechowego chorego; później tlen przedostaje się również do jego krwi. Hemoglobina w prawidłowym zagęszczeniem tlenu skutecznie pomaga zapobiegać kwasicy, mianowicie jednej z wielu możliwych i niebezpiecznych implikacji groźnego niedotlenienia.

Na jakiej zasadzie działa koncentrator tlenu?

Główną rzeczą, jaką wykona zasilony koncentrator tlenu, jest zaczerpnięcie (a dosłownie: wessanie) powietrza z najbliższego otoczenia. Następny etap to jego sprężanie; po wykonaniu takiej pracy powietrze jest przepuszczane przez profesjonalne sitka, a tlen podlega oddzieleniu od azotu. Użytkownik wykorzystuje czysty tlen – korzystając ze specjalistycznej maseczki czy wąsów tlenowych. Co interesujące, skupienie tlenu jest najczęściej szczególnie wysokie – wynosi się pomiędzy 91 a 95%.