Zwiedzanie z przyczepą kempingową – czyli jak zaoszczędzić na wakacjach

Zwiedzanie z przyczepą kempingową – czyli jak zaoszczędzić na wakacjach

7 maja 2020 Wyłączono przez ds_admin

Oszczędzanie podczas urlopu może być prostsze niż Ci się wydaje.
Najdroższy podczas wycieczki przeważnie jest koszt noclegu. Rezygnując z drogiego noclegu możesz niemało zaoszczędzić. Przyczepa kempingowa z kilkoma akcesoriami może zapewnić Ci wspaniałe wakacje.

Wynajem przyczepy kempingowej – koszty

Zastanawiasz się, ile kosztuje taka rozrywka?Na pewno mniej, niż myślisz, Oczywiście samo wynajęcie przyczepy dość mocno nadszarpnie Twój wakacyjny budżet, jest to jednak i tak znacząco tańsza – i w wielu przypadkach również wygodniejsza alternatywa.
Kolejnym kosztem, na jaki musisz się przygotować, to cena montażu haka. Weź natomiast pod uwagę, iż hak będzie służył Ci przez wiele lat.Sama przyczepa, w zależności od jej komfortu, będzie nas kosztować w granicach 1500 zł za dwa tygodnie – ale już z przewidzianą za wynajem kaucją, oraz wszelakimi wygodami wewnątrz.
Typowym wyposażeniem są łóżka, stół, gniazdka, grzałki a ponadto Lodówka do przyczepy kempingowej.
To w zasadzie wszystko, jeżeli chodzi o standardowe opłaty.

O czym jeszcze należałoby pamiętać?

Warto wspomnieć, iż oprócz wynajęcia przyczepy, musimy liczyć się z kosztami jedzenia, rozrywki, stawkami za miejsce biwakowe czy specjalne akcesoria.
Do przyczepy można wynająć tzw przedsionek, który stanowi jakby jej przedłużenie. Przedsionek to wyjątkowo dogodna opcja, zważywszy na ograniczone gabaryty przyczepy. Dzięki tejże opcji, zyskujesz kilka ponadplanowych metrów, a koszt jej pożyczenia nie jest duży.
Opłata za pole namiotowe nie jest duża. Wynosi zwykle ok 10zł za osobę.
Oprócz tego należy dodać koszt pozostawienia auta, oraz samej przyczepy, oraz podłączenie prądu – bez tego ani rusz. Oczywiście wszystko liczymy dobowo.
Dwa tygodnie spania na rozmaitych polach namiotowych, w przedstawionej opcji – przy czterech osobach – to koszt około 1200 zł, lecz to oczywiście zależy od tego, w jakich warunkach oraz okolicznościach przyrody będziecie spać.
Podróżując naszym samochodem nie można zapominać o doliczeniu kosztów paliwa. Nie jest tajemnicą, iż pojazd z przyczepą będzie palił więcej.
Uogólniając: czteroosobowa rodzina chcąca wyjechać na dwa tygodnie, musi liczyć się z kosztem w granicach 3500-4000zł.
Jest to niewielka suma jak na tak długi wyjazd. Biwakowanie z całkowitą pewnością sposoba się nie tylko dorosłym lecz także zapadnie w pamięć najmłodszym uczestnikom podróży.