Rozrywki integracyjne – co wybrać dla swojego zespołu?

Rozrywki integracyjne – co wybrać dla swojego zespołu?

23 sierpnia 2018 Wyłączono przez ds_admin

Własny biznes to świetna okazja do sprawdzenia się i nieprzerwana nauka – dlatego trudno się dziwić, że osoby aktywne, energiczne i konstruktywne, będą starały się utworzyć zespół, który wpłynie pozytywnie na finanse przedsiębiorstwa i samego szefa. Zatrudnienie tego typu pracowników to jedno, ale stałe podsycanie ich entuzjazmu względem pracy, zacieśnianie więzi czy stworzenie dbałość o miejsce pracy, to odrębna kwestia.

Spotkania integracyjne po godzinach oraz pozbawione formalnego charakteru przyjęcia, na pewno będą mieć dobry wpływ m. in. na nastrój współpracowników, chęć do pracy i skuteczność – na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Najpowszechniejszą formą integracji jest zacieśnianie więzi przy piwie, bowling, rzutki czy też… arena gier laserowych! Przyjmując za przykład takie miasto jak bilard Łódź, strzelnica czy paintball też mogą okazać się trafionym konceptem. Co może pomóc nam w podjęciu decyzji?

Z pewnością powinno się zwrócić uwagę na charakter współpracowników, gdyż zakłopotany i mało zgrany zespół może zapomnieć o wygranej – z drugiej strony odrobina adrenaliny będzie potęgować zabawę. Po skończonej grze można zaaranżować ognisko, przy którym reszta wieczoru będzie płynąć z dźwiękiem ulubionych piosenek, przy rozmowach i żartach. Tego typu plan to niemal gwarancja sukcesu.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że paintball nie każdemu przypada do gustu a cios kulką z farbą jest nieraz dość bolesny, dlatego część z nas może być mało zafascynowana podobną formą integracji. Następną niedoskonałością jest jej cena, bowiem za każdego pracownika trzeba będzie zapłacić circa 50-100 zł. Oczywiście nie powinno być to najważniejszym wyznacznikiem, jeżeli nasza firma bierze udział w takich zabawach tylko okazyjnie.