Jaka praca dla studenta?

Jaka praca dla studenta?

11 września 2018 Wyłączono przez ds_admin

W dzisiejszych czasach studenci często mają problem ze znalezieniem takiej pracy tymczasowej, którą łatwo pogodzą z zajęciami. Dotyczyć to będzie w szczególności osoby studiujące w trybie dziennym; plany zajęć najczęściej po prostu nie dają możliwości znalezienia pracy na etacie (lub choćby na 1/2 etatu). To natomiast powoduje, że studenci najchętniej łapią się jakichkolwiek aktywności dorywczych, które pomagają im nieco podratować swój domowy budżet.

Młodzi dorośli bardzo chętnie podejmują pracę w szeroko pojętej gastronomii. Studenci pracują jako kelnerzy czy barmani, albo też pomagają na kuchni. Zazwyczaj taka praca oferuje sporą elastyczność, a dodatkowo przewaga lokali jest otwarta również w weekendy. Praca w gastronomii nie jest tak też źle płatna, jak nam się zdaje; nie zapominajmy o napiwkach, które w wielu miejscach mogą być sporym dodatkiem do pensji. Zdarza się także, że studenci pracujący w usługach gastronomicznych otrzymują specjalne rabaty na dania i napoje serwowane w lokalu.

Są oczywiście również inne ciekawe zawody, w których z łatwością sprawdzą się młodzi ludzie. Zajęcia z dziećmi to przykład takiej pracy. Organizator zajęć, nauczyciel po godzinach, opiekun – możliwości jest bardzo wiele. Na szczególną uwagę zasługuje pierwsza z nich. Praca animator polega przeważnie na zapewnieniu najmłodszym odpowiedniej liczby atrakcji; chodzi o reżyserowanie różnego rodzaju gier lub nadzorowanie rozrywek. Studenci to nadal młodzi ludzie, którym bardzo często brakuje czasu na odpoczynek – dlatego też z wyjątkową przyjemnością spędzą czas z dziećmi i powrócą myślami do czasów dzieciństwa. Przyjęcia, podczas których zamawiany jest animator, odbywają się zazwyczaj w dni wolne od zajęć, zatem wybierający podobne zajęcie studenci pogodzić dodatkowe obowiązki z nauką.