Hemoroidy – dotykają prawie każdego. Sprawdź jak sobie pomóc!

Hemoroidy – dotykają prawie każdego. Sprawdź jak sobie pomóc!

2 grudnia 2020 Wyłączono przez ds_admin

Większość dnia spędzamy w stanie siedzącym, jemy przetworzoną żywność, unikamy dbania o swoje części intymne, a do tego pobyty w gabinecie lekarskim traktujemy jak skaranie boskie. Bardzo prawdopodobne, że zaowocuje to hemoroidami, bardziej znanymi jako żylaki odbytu. Cierpi na nie co drugi rodak, powinno się więc mieć rozeznanie, jak sobie z nimi radzić.

Ciekawostką jest fakt, że hemoroidy znajdują się u każdego człowieka! Te ciała jamiste ułożone wokół odbytu są konieczne, aby był on zdrowy i działał prawidłowo. Bywa jednak, iż mięśnie czy żyły naszych stref intymnych są nadwyrężone. To może być rezultat mało aktywnego trybu życia, regularnego ucisku stołka lub źle dobranego fotela. Przez zniszczenie nasze naturalne i przydatne hemoroidy rozciągają się oraz nabrzmiewają krwią, która nie ma w jaki sposób płynąć. I wtedy możemy zaobserwować problem, który wszyscy nazywają żylakami odbytu. Jego opis może wydawać się znajome. Nieprzyjemne uczucie pieczenia podczas użytkowania toalety jest na pewno nieznośne. W dodatku na papierze możemy zobaczyć kropelki krwi!

Domowe rozwiązania na bolesne hemoroidy

Cudownie, jeżeli oznaki żylaków nas nie dotknęły i utrzymujemy zdrowie. Należy pilnować, by zdrowy stan zachodził jak najdłużej. Z pomocą przychodzi nam prawidłowa dieta opierająca się na dużej ilości artykułów z pokaźną zawartością błonnika. To zdrowe włókno roślinne sprzyja perystaltyce przewodu pokarmowego oraz usprawnia oddawanie kału. A przecież właśnie lekkie oraz szybkie wypróżnianie podtrzymuje nasze hemoroidy w dobrym stanie. W jakich składnikach odnajdziemy błonnik? Na pewno w otrębach pszennych i warzywach (głównie kapustnych i korzeniowych). Jeżeli mamy zachciankę na owoce, można pozwolić sobie na jabłka. Ich skórka oraz miąższ naokół nasion są wspaniałym źródłem włókien pokarmowych.

Trzymanie diety pomoże, jednak czasem trzeba zrobić coś jeszcze

Czy jest tak, że opisy niesprawnych hemoroidów kojarzą się z tym, co zaznajemy na co dzień korzystając z łazienki? Przy takich dolegliwościach na profilaktyczną dietę jest już troszeczkę za późno, choć maść na hemoroidy powinna stanowić pomoc. Nikt nie mówi przecież, że odpowiednie odżywianie się nie pomoże nam podczas rywalizacji z żylakami. Przeciwnie. Konsumując jedzenie z wysoką ilością błonnika, dbamy o poprawne trawienie, a także kryjemy się przed niezdrowymi zaparciami. Musimy postarać się unikać jedzenia większej niż wskazane ilości bulw topinambura. Kryją w sobie tak dużo włókien roślinnych, że mogą powodować biegunkę, która podrażni bolące okolice.

Maść na hemoroidy – szybki i skuteczny sposób na ulgę w bólu?

Jedzenie zasobne w roślinne „ułatwiacze” trawienia jest niezaprzeczalnie istotną rzeczą, jednakże to nie we wszystkich przypadkach się sprawdzi. Ból oraz pieczenie mogą nam utrudniać życie nawet podczas normalnego siedzenia. Zawodowi kierowcy, urzędnicy czy osoby, które długo siedzą przy komputerze nie opuszczą od razu pracy, i nie mają sposobności pracować nie siedząc. Spacer do apteki przekona nas, że jest masa środków na ulżenie swoim dolegliwościom. Maść na hemoroidy oddziałuje łagodząco na ból i pieczenie i pozwoli nam pracować długo i bez przeszkód.