Efektywne sposoby na uniknięcie zamoczenia łazienki

Efektywne sposoby na uniknięcie zamoczenia łazienki

19 lipca 2020 Wyłączono przez ds_admin

Wyposażając malutką łazienkę trzeba dokonać wyboru – wanna, czy prysznic. Podejmując tą ważną decyzję, trzeba przemyśleć kilka aspektów. Niezależnie od tego na co się ostatecznie zdecydujemy, to bezsporny fakt jest taki, że w wannie możemy wziąć prysznic, ale prysznic nie zastąpi nam wanny. Producenci wyposażenia łazienek od dawna prześcigają się w sprzętach umożliwiających nam zarówno już na etapie budowy dobrać idealny sprzęt, albo przerobić ten, jaki mamy aktualnie, bez wykonywania całościowego remontu.

Kabino-wanna – wersja z remontem

Kabino-wanna to zestaw, który ma w sobie wannę oraz dedykowany specjalnie do niej parawan nawannowy. Opcja ta zyskuje na popularności, dlatego też producenci wyposażenia łazienek ubiegają się w proponowaniu tego rodzaju zestawów. Dzięki coraz szerszej ofercie kabino-wanien mamy możliwość dostosowania kompletu pod rozmiary łazienki a także wyszukania atrakcyjnego wzornictwa i charakteru. Żeby wyposażyć łazienkę w wygodną kabino-wannę, musimy zdecydować się na generalny remont.

Modyfikacja wanny bez remontu

Jeśli zależy nam na kabino-wannie natomiast nie chcemy inwestować zbyt dużych pieniędzy w remont, możemy pokusić się o nabycie oddzielnych elementów i dopasowanie wanny pod nasze preferencje.
Teoretycznie wystarczy na ścianie. W praktyce naraża to naszą łazienkę na notoryczne zalania. Do słuchawki obowiązkowo należy wybrać jakąś formę zasłony.
Najtańszym i najprostszym wyjściem z sytuacji jest przymocowanie zasłony.
Na szczęście pożegnaliśmy już dawno czasy, kiedy wieszano obleśną ceratę.

Współczesne zasłonki prysznicowe nie mają nic wspólnego z brudnymi ceratami z lat dziewięćdziesiątych. Poza zasłonką posiadamy również ogromny wybór powszechnych parawanów nawannowych.

Siedzisko do wanny zagwarantuje wygodę podczas pielęgnacji.

Na rynku sanitariów łazienkowych znajdziemy wiele akcesoriów, które w znaczący sposób ułatwią nam wzięcie prędkiego prysznicu. Jednym z najciekawszym jest siedzisko do wanny. Dzięki niemu w efektywny sposób możemy przeprowadzić wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Siedząc na nim możesz wygodnie namydlić całe ciało, ogolić nogi, czy wykonać peeling. Gadżet ten oprócz wygody zapewnia także większe bezpieczeństwo, zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się.
Siedzisko do wanny musi natomiast spełniać parę warunków.
Żeby było wygodne musi mieć odpowiednią wielkość.

Innym elementem jest sposób montażu. Siedziska mogą być mocowane do wanny, do ściany, albo po prostu do niej wkładane.