Dodaj odrobinę stylu sufitowi w salonie

Dodaj odrobinę stylu sufitowi w salonie

12 lipca 2021 Wyłączono przez ds_admin

Przeważnie sufit pozostaje przestrzenią, którą niezbyt sumiennie się zajmujemy. Innym aspektom poświęcamy uwagę i czas, by zaaranżować je w niebanalny sposób. Tymczasem sufit cechuje się monotonią i nie potrafi zaskoczyć. Co można zrobić, by sufit w pokoju przyciągał wzrok?

Zdecyduj się na belki na suficie. To działa!

Do dyspozycji mamy perspektywę domu w klimacie rustykalnym. Można w ten sposób ozdobić każde pomieszczenie, również Twój największy pokój. Jedną z najważniejszych decyzji w tworzeniu nowego wystroju okaże się to, co począć z sufitem. Robotę ułatwi pozostawienie na wierzchu stropów z belkami w trakcie stawiania czterech ścian od podstaw. Mamy w zasięgu kilka możliwości: zabarwienie, pozostanie przy odcieniu drewna z lakierowaniem lub przetarcie i stylizacja na stare drewno. Dodatkowo na solidnych kłodach zawieszać można rozmaite ozdoby, np. światełka w naturalnym spektrum, dzięki czemu cały nasz salon stanie się jeszcze bardziej przytulny.

Czy wyrazisty kolor zamiast bieli da pożądany rezultat

99 na 100 – ludzie najczęściej wybierają sufit w bieli, niezależnie od tego, jakie farby położyli na ścianach w konkretnym pomieszczeniu. Klasyczne rozwiązanie przeważnie okazuje się strzałem w dziesiątkę. Naturalnie, każdy inny kolor na suficie należy solidnie przemyśleć. W niewielkim i niskim pomieszczeniu na przykład nie stosuje się ciemnej barwy na suficie, bowiem obniży to optycznie wnętrze. Wówczas pozostają wyprofilowane dodatki, np. sztukaterie. Kiedyś stosowano ich bardzo dużo, dlatego w niektórych przypadkach to jedynie sprawa odnowienia. Nie jest problemem stworzyć również własne sztukaterie na suficie całkowicie od podstaw.

Sprawdzamy żyrandole nowoczesne do odświeżenia wnętrz

Następnym pomysłem na odmianę sufitu jest nowe oświetlenie. Żyrandole nowoczesne odmienią design reprezentacyjnego wnętrza dzięki skromności i zaskakującej oprawie. Powyższe cechy nie umniejszają atrakcyjności wizualnej, a dodatkowo wpływają na nadanie całemu wnętrzu oryginalnego charakteru. Skromny wystrój wnętrza w stylu północnym lub loftowym eksponuje atrakcyjne żyrandole nowoczesne. Niech posłużą za egzemplifikację choćby przezroczyste klosze.